Certyfikaty SSL

Instalacja zakupionych certyfikatów

Najlepszym i najbardziej prestiżowym zabezpieczeniem jest korzystanie z własnego zakupionego certyfikatu SSL. Własny certyfikat SSL oprócz pełnego bezpieczeństwa daje zaufanie, odwiedzający nie będą otrzymywać wyskakujących okienek z ostrzeżeniem, że certyfikat nie posiada zaufanego autorytetu.

Krok 1: Generuj CSR

Dostęp do certyfikatów uzyskasz klikając w link "Certyfikaty SSL" znajdujący się w sekcji "Zaawansowane narzędzia" w menu głównym .

Upewnij się, że kliknąłeś przycisk radio obok "Utwórz prośbę certyfikatu". Następnie wprowadź informacje o sobie i swojej firmie. Ogólna nazwa jest dokładnym adresem certyfikatu skojarzonym ze stroną. W powyższy przykładzie, https://www.garys-host.com/cokolwiek będzie prawidłowy, ale https://subdomena.garys-host.com już nie.

Kiedy skończysz, kliknij przycisk "Zapisz", znajdujący się u dołu strony.

Następnie zobaczysz stronę wyglądającą jak ta poniżej.

Skopiuj ten tekst (włączając "POCZĄTEK/KONIEC ŻĄDAŃ CERTYFIKATU") do edytora np: Notatnik systemu Windows i zapisz plik na dysku twardym. Będziesz potrzebował go, kiedy zakupisz certyfikat.

Krok 2: Kupowanie certyfikatu

Kiedy kupujesz certyfikat, zostaniesz poproszono o:

  • Dane na Twój temat i Twojej firmy

  • CSR

  • Oprogramowanie generujące CSR

  • Twoją ogólną nazwę

CSR

CSR jest to tekst wygenerowany dla Ciebie poprzez panel kontrolny, włączając sekcję "POCZĄTEK/KONIEC ŻĄDAŃ CERTYFIKATU". W polu tym upewnij się, że CSR jest wklejony i zapisany jako tekst.

Oprogramowanie generujące CSR

Wybierz Apache-ModSSL, jeśli na podanej liście oprogramowania nie ma Apache-ModSSL podaj "Inne". Informacje o programowaniu generującym CSR zbierane są w celach statystycznych, więc nie przejmuj się, jeśli popełnisz tu błąd.

Twoja ogólna nazwa

"Ogólna nazwa "jest to nazwa Twojego adresu internetowego, pod którym będzie używać certyfikatu SSL (zobacz krok 1). Wpisz ten adres bez "http://" chyba, że jest nakazane inaczej w specyfikacji dostarczonej przez sprzedawcę.

Krok 3: Instalacja certyfikatów

Dostęp do certyfikatów uzyskasz klikając w link "Certyfikaty SSL" znajdujący się w sekcji "Zaawansowane narzędzia" w menu głównym.

Zaznacz przycisk radio obok "Wklej wygenerowany certyfikat i klucz". Jak widzisz, klucz jest umieszczony w polu tekstowym. Certyfikat wklej poniżej i kliknij "Zapisz."

Krok 4: Instalacja certyfikatu CA Root

Powróć do menu głównego SSL. Klikając na link o nazwie "Kliknij tutaj, aby wkleić certyfikat CA Root". Kliknij link i wklej swój certyfikat CA Root w pole tekstowe. Następnie kliknij przycisk "Zapisz".

Ważne: Pamiętaj, aby zaznaczyć pole "Użyj CA Cert.".

Podczas instalacji Certyfikatu "CA Root" nie jest zawsze wymagane, możesz znaleźć firmy sprzedające SSL bez tej opcji i funkcjonuje on właściwie bez tego kroku.

Aktualizacja plików do Twojej zabezpieczonej strony

Wszystkie pliki Twojej witryny korzystającej z certyfikatu SSL powinny znajdować się w folderze /domains/nazwa-domeny.pl/private_html. Plik ten możesz łatwo wgrać/zaktualizować używając wbudowanego menedżera plików lub klienta (program) FTP. Przykład:

/domains/nazwa-domeny.pl/private_html/index.html --->https://www.nazwa-domeny.pl/index.html
/domains/nazwa-domeny.pl/private_html/bezpieczny/index.html ---> https://www.nazwa-domeny.pl/bezpieczny/index.html

Folder private_html znajduje się w tym samym miejscu, co folder public_html.

Nota: Nie ujrzysz folderu private_html, jeśli we właściwościach SSL, nie masz włączonej funkcji SSL na swoim koncie.

Tagi: Direct Admin, DirectAdmin, https, bezpieczeństwo, certyfikat, certyfikat ssl, adres IP, SSL, certyfikaty, zabezpiecznie, certyfikaty ssl, instalacja ssl, instalacja certyfikatu, zainstalować certyfikat, zainstalowanie SSL, prywatne IP, własne IP, private_html, dedykowane IP, CSR, generowanie CSR, certyfikat samo-podpisujący, tworzenie samo-podpisującego certyfikatu, wygenerować CSR, kupno certyfikatu, kupić certyfikat, zakup certyfikatu, CA Root, CA Cert


Autor: Biuro Obsługi HostSol.pl

Wydrukuj ten wpis