Menedżer plików

Przenoszenie plików

Aby uzyskać dostęp do menadżera plików musimy zalogować się do panelu administracyjnego DirectAdmin. Możesz tego dokonać wpisując link wg. wzorca http://twoja-domena.pl:2222. Po zalogowaniu w menu panelu mamy dostępny link "Menedżer plików". Link znajduje się w sekcji "Twoje konto", lub możemy skorzystać z linku dostępnego w głównym menu pod nazwą "Twoje pliki". Przenoszenie plików to prosta czynność. Po pierwsze przechodzimy do katalogu, z którego chcemy przenieść pliki. Poniżej przykład, w którym jesteśmy w katalogu głównym dla konta i chcemy przenieść plik ".shadow" do katalogu public_ftp.

W katalogu tym, zaznaczmy pliki, które chcemy przenieść. Gdy zaznaczymy już wszystkie pliki, przenosimy je do schowka przyciskiem "Add to Clipboard". Kolejną czynnością jest wejście do katalogu, do którego chcemy przenieść pliki i naciśnięcie przycisku "Move Clipboard Files here". Menedżer plików czasem może zapytać, czy chcemy nadpisać pliki, jeśli pliki o tej samej nazwie istnieją w docelowym folderze. Jeśli zaznaczysz "nie" to przeniesione zostaną tylko pliki, których nie ma w folderze docelowym. Kiedy przenoszenie zakończy się, możesz wejść do folderu docelowego i przejrzeć przeniesione pliki.

Tagi: bezpieczeństwo, Direct Admin, DirectAdmin, kasowanie plików, chmod, prawa dostępu, kopiowanie strony, menadżer plików, zarządzanie plikami, edycja plików, kopiowanie plików, przenoszenie plików, przenoszenie strony, tworzenie folderów, usuwanie plików, administracja stroną


Autor: Biuro Obsługi HostSol.pl

Wydrukuj ten wpis