Różne właściwości

Strony błędów

Strony błędów pozwalają Ci na kontrolę tego, co odwiedzający naszą stronę internauta zobaczy, kiedy wystąpi, któryś z poniższych błędów:

  • 401 - Wymaga autoryzacji.

  • 403 - Dostęp zabroniony.

  • 404 - Zły adres, nie ma takiej strony.

  • 500 - Wewnętrzny błąd serwera.

Aby obejrzeć, edytować strony błędów, należy kliknąć w link "Własne Strony Błędów" znajdujący się w menu głównym w sekcji Zaawansowane opcje. Po wejściu na ta stronę zostanie wyświetlony obraz jak ten poniżej:

Klikając na link "Zobacz" obok każdej nazwy możesz obejrzeć to, co zobaczy internauta w momencie wystąpienia, któregoś z błędów. Po kliknięciu na link z numerem błędu z rozszerzeniem shtml przykład: "401.shtml", zostaniesz przeniesiony na stronę gdzie możesz edytować stronę błędu.

Zmian treści w stronach błędu, edytowanie stron błędów.

Istnieją dwa sposoby zmiany treści stron błędów.

  1. W menu strony błędów, kliknij na link z numerem błędu z rozszerzeniem shtml przykład: "401.shtml", zostaniesz przeniesiony na stronę gdzie możesz edytować stronę błędu. W polu tekstowym, które się ukaże możesz wkleić własny kod HTML opisujący błąd.

  2. Utwórz własny plik w edytorze HTML, a następnie wgraj go do katalogu, w którym znajduje się Twoja domena i folder w katalogu public_html. Plik musi posiadać nazwę adekwatną do numeru opisanego w nim błędu, oraz rozszerzenie .shtml.

Tagi: Direct Admin, DirectAdmin, błąd, apache, htaccess, index.html, index.php, błąd 404, błędy, strony błędów, błąd 401, błąd 403, błąd 500, logi apache, nie ma strony


Autor: Biuro Obsługi HostSol.pl

Wydrukuj ten wpis