Zarządzanie stroną internetową

Struktura katalogów

Podstawowe katalogi na twoim koncie to:

/backups

/domains

/mail

/public_html


/backups

Folder /backups zawiera wszystkie kopie zapasowe wykonane z poziomu panelu DirectAdmin. Kopia zapasowa wykonana w panelu DirectAdmin zawiera wszystkie pliki, bazy danych, konfiguracje kont email, logi, itp., znajdujące się na koncie w momencie jej wykonania. Folder ten tworzy się automatycznie przy wykonaniu pierwszej kopi zapasowej.

/domains

Folder /domains zawiera foldery, których nazwy odpowiadają domenom podpiętym (dodanym) do Twojego konta. Każda z domen posiada w tym katalogu swój własny katalog (/domains/twoja-domena.pl). Wewnątrz każdego z katalogów (o nazwie domen) znajdują się podkatalogi:

/logs (zbiór miesięcznych logów - folder ten jest tworzony po miesiącu istnienia Twojego konta.)

/private_html (zbiór wszystkie plików żądanych w połączeniu szyfrowanym poprzez SSL -- https://)

/public_html (pliki Twojej strony www)

/public_ftp (folder dostępny dla anonymousFTP)

/stats (pliki utworzone przez Webalizer'a w celu wyświetlenia statystyk. Nie zmieniaj/usuwaj tego folderu)

/mail
Katalog mail zawiera pliki stworzone przez system mail serwera. Nie modyfikuj, usuwaj, lub dodawaj niczego do tego folderu.

~public_html
Jest to skrót do Folderu /public_html, który jest podstawowym folderem Twojego konta, ponieważ w nim właśnie znajdują się pliki dla Twoich domen. Skrót ten wskazuję na folder /public_html domeny domyślnej, głównej.

Tagi: bezpieczeństwo, Direct Admin, DirectAdmin, katalogi, struktura katalogów, chmod, prawa dostępu, foldery, struktura folderów, public_html, lista katalogów


Autor: Biuro Obsługi HostSol.pl

Wydrukuj ten wpis