Różne właściwości

Ochrona folderów hasłem

Z panelu administracyjnego wybieramy link "Katalogi Chronione Hasłem" znajdujący się w sekcji Twoje konto. Jeżeli chcesz włączyć ochronę hasłem dla jakiegoś, wybranego folderu, katalogu kliknij w link "Znajdź Katalog do Ochrony Hasłem".

Otrzymasz wówczas listę folderów znajdujących się w public_html. Aby zabezpieczyć folder hasłem, kliknij w link "Protect", obok wybranego katalogu. Na przykład, klikamy folder "inna".

Następnie, wprowadź Komunikat Chronionego Katalogu, użytkownika katalogu, i hasło. Zaznacz opcję Zabezpieczenia Włączone i kliknij "Zapisz".

Modyfikacja folderu zabezpieczone hasłem

Z panelu administracyjnego wybieramy link "Katalogi Chronione Hasłem" znajdujący się w sekcji Twoje konto. Zobaczysz listę aktualnie zabezpieczonych katalogów. Na przykład:.

Kliknij na ścieżkę katalogu w celu jego edycji. Tutaj możesz odbezpieczyć katalog (poprzez odznaczenie pola na górze tabeli), zmienić użytkownika (wprowadzając nowego), zmienić hasło (wprowadzając nowe), lub utworzyć nowe hasło i użytkownika.

Tagi: hasło, hasła, bezpieczeństwo, Direct Admin, DirectAdmin, htaccess, zmiana hasła, htpasswd, ochrona hasłem, ochrona folderów hasłem, ochrona katalogów hasłem, hasło na folder, hasło na katalog, zabezpieczenie dostępu, zabezpieczenie skryptu, modyfikacja hasła


Autor: Biuro Obsługi HostSol.pl

Wydrukuj ten wpis